Spalio mėnesio mokesčių naujienos: Pridėtinės vertės mokestis

 

 

Sandra Pavlova – Čečko

UAB „Fidexperta“ Vyr. mokesčių konsultantė

Mantas Grigaitis

UAB „Fidexperta“  Mokesčių konsultantas

 

Aktualu asmenims, įsigyjantiems ir parduodantiems virtualią valiutą – bitkoinus

Pakeistas LR pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 28 str. 4 d. apibendrintas paaiškinimas (komentaras) dėl valiutos keitimo ir kitų operacijų, susijusių su grynaisiais pinigais neapmokestinimo PVM

Nauja redakcija išdėstytas Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 28 str. 4 d. apibendrintas paaiškinimas (komentaras) dėl valiutos keitimo, grynųjų pinigų įmokų priėmimo ir išmokų išmokėjimo ir kt. paslaugų tiesiogiai susijusių su bet kokia valiuta neapmokestinimo PVM.

Komentaras pakeistas atsižvelgiant į Europos Sąjungos Teisingumo Teismo suformuotą praktiką byloje C-264/14, kad PVM neapmokestinamu valiutos keitimo sandoriu yra pripažįstamas ir tradicinių valiutų keitimas į virtualiosios valiutos bitkoino vienetus, ir atvirkščiai.

Tai reiškia, kad jei PVM mokėtojas už valiutą įsigyja bitkoinų, o vėliau juos parduoda, tai gautas skirtumas tarp bitkoinų pardavimo pajamų ir jų įsigijimo kainos, yra neapmokestinamas PVM, nes tokios operacijos yra laikomos valiutos keitimo sandoriu.

 

http://www.vmi.lt/cms/mokesciu-naujienos/-/asset_publisher/DkY4/content/del-pridetines-vertes-mokescio-istatymo-28-straipsnio-apibendrinto-paaiskinimo-komentaro-papildymo?redirect=http%3A%2F%2Fwww.vmi.lt%2Fcms%2Fmokesciu-naujienos%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_DkY4%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-1%26p_p_col_count%3D1